>.

pirmdiena, 2017. gada 1. maijs

Drakonu asinis mūsdienu medicīnā

foto: mentalfloss.com

Grūti iedomāties ka no varāna (komodas varāns, latīniskais nosakums - Varanus komodoensis) asinīm var radīt mūžīgo jaunības eliksīru vai zāles, kas mūsdienu tehnoloģiskajam cilvēkam dotu ko noderīgu. Tomēr, var, un ar varāniem, senajiem drakoniem, kā tos dēvē dažas tautas, ir daudz mīklu un neatklātu lietu.

Ložņekļa (reptiļa) asinīs ir ļoti daudz antiseptisku vielu. Būtībā, tas tik tiešām ir eliksīrs, tikai pret mikrobiem varāna paša organismā. Pētnieki runā, ka varāna asinīs šo antiseptisko mikrobu ir tik daudz, ka būtībā, tā spēj nogalināt lielāko daļu mūsdienu modernās pasaules baktēriju un vīrusu un pat tādi "supermikrobi", kas gadu laikā jau kļuvuši imūni pret antibiotikām.

Ir daudz raidījumu un rakstu, kas saistās ar to, kas notiek ja cilvēkam iekož varāns. Kopīgais visos ir viens - ja subjektam (piemēram, cilvēkam), organismā netiek ievadīts liels speciālu vielu kokteilis, viņu ātri vien gaida nāve - no gangrēnas. Sev līdzīgos viņi nevar šādā veidā nobeigt, jo varāna ādas biezums ir pārāk liels, lai to pārkostu kāds viņa dabas kolēģis.

Tieši gangrēnas faks pētniekiem lika rūpīgāk izpētīt varānu un tā organismu. Sākot no siekalām, beidzot ar asinīm. Izrādās ka viņa siekalās ir tik daudz nāvējošu baktēriju, ka grūti iedomāties, kā pats varāns ar tām tiek galā un neiet bojā. Ja siekalās ir nāvējoši vīrusi, tad asinīs ir to pretvielas. Būtībā - staigājoša aptieka, kas var gan sērgu uzsūtīt, gan izārstēt.

Pēc sākotnējo datu iegūšanas par šiem reptiļiem, pētnieki uzsāka jaunus pētījumus, kuru rezultātā centīsies radīt sintētisko antiseptiķi, kas galvenokārt balstīts uz varāna asinīm. Laba ziņa ir tā, ka sintētisko, daļēji, jo tas nozīmē, ka šos reptiļus fiziski neviens nemušīs nost.

Tiek lēsts, ka šis tas esot izdevies un tagad palicis tikai veikt eksperimentus ar grauzējiem (peles, žurkas) un novērot, kā tas darbojas un kādi ir rezultāti uz dzīvu organismu, kas nav pats varāns.

Nav komentāru: