foto: nairaland.com
Lielākā daļa sieviešu zin, ka grūtniecības laikā nākas atteikties no daudzām lietām, ierobežot sevi. Pētnieki no Kanādas veikuši diezgan interesantu pētījumu grūtnieču sakarā: kā viņu uzvedība grūtniecības laikā ietekmē jaundzimušā svaru. Un izrādās, ir sakarība.
Ārsti pēdējos gados ir ļoti satraukti, jo pēdējos gados ir būtiski pazeminājies jaundzimušo svars. Tas var nelikties būtiski, bet kā izrādās, tad tiem bērniņiem, kam piedzimstot ir mazāks svars, esot daudz lielāks risks dzīves pirmajos gados saslimt ar dažādam slimībām. Tāpat arī mazs jaundzimušo svars un pēcāk iespējamās slimības ļoti ietekmē veselības apgādes sistēmu katrā valstī. Respektīvi, slimīgs bērns valstij maksā daudz vairāk nekā vesels. Tagad rasta sakarība starp sievietes uzvedību grūtniecības laikā un bērna svaru.
Grūtnieces tika sadalītas divās grupās: viena grupa, kuras maz sev liedza un otra grupa, kas sevi, tā sakot, turēja grožos un domāja par savu rīcību un to iespējamām sekām. Tika secināts, ka tās sievietes, kas grūtniecības laikā bija pakļautas fiziskām slodzēm, aktīvai seksuālai dzīve, nervu un emocionālai pārpūlei, potenciāli ir tās, kurām iespēja dzemdēt bērnu ar mazu svaru ir 1,4 reizes lielāka nekā tām, kas no visa iepriekš minētā atturas.
Tādi faktori kā smēķēšana, alkohola un zāļu lietošana netika iekļauti, jo paši par sevi šie faktori jau ir vispārzināmi kā sekas izraisoši.
Pētījuma autori no Kanādas Medicīnas Asociācijas norāda, ka sabiedrībai ir vairāk jādomā par psihosociālajiem grūtnieču uzvedības aspektiem un par to jādomā jau šodien, jo tieši šodienas bērni ir mūsu nākotnes ģenētiskais fonds.
Domājams, ka ilgtermiņā šie pētījumi var nest arī sava veida juridiskas izmaiņas, kas attiecināmas uz mātes atbildību par bērnu tā grūtniecības laikā. Vai un kad to izmainīs, grūti teikt, bet ir labi ka par to domā jau šodien. Ne velti ir teiciens - domā par rītdienu šodien.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru