Pasaulē ir daudz interesantu lietu, faktu, notikumu. Sākšu arī rakstu sēriju šeit, lai informētu par to neparasto parastā ikdienā!
Suņu ausis
Daudzi suņu mīļi būs ievērojuši, ka suņiem ļooooti patīk, kad tiem bužina ausis. Un izrādās, tam ir anatomiska īpatnība jeb iezīme, kāpēc. Suņiem ausīs ir īpaši nervu saišķi, kas, bužinot ausis, izdala endorfīnus - sāpes atvieglojošos un nomierinošos hormonus. Principā, suņiem glāstot, bužinot ausis, mēs stimulējam to, lai suņa organismā izdalītos šīs vielas, un suņi justos... kā septītajās debesīs. Žēl ka cilvēkiem šādu niansi daba nav paredzējusi no ausu masāžas, bužināšanas.
IQ līmenis vienas ģimenes ietvaros
Pētījumi ir noskaidrojuši to faktu, ka ģimenē vecākais bērns ir parasti ar augstāku IQ nekā tā jaunākie brāļi vai māsas. Šeit skaidrojums nav bioloģiski faktori, bet gan tīri mistiski: pirmdzimtie ir daudz piesardzīgāki un uzmanīgāki darbos, izvēlē, nekā jaunākās atvases. Šī sava veida piesardzība viņus nostāda uz nedaudz augstāka IQ pakāpiena. Atšķirība gan nav būtiska - 3 punkti, tomēr 3 punkti IQ testos nozīmē daudz.
Domāšana svešvalodā
Čikāgas universitātes pētnieku veiktais eksperiments dod pārsteidzošus rezultātus. Viņi pārbaudīja studentus, kuriem angļu valoda ir dzimtā, bet kas mācību gaitā ir apguvuši pietiekoši labas spāņu valodas zināšanas. Pētījuma laikā viņiem izdevās nākt pie slēdziena, ka lēmumi, kas pieņemti izmantojot svešvalodas domāšanu (angļu dzimtā, bet par problēmu, tās risinājumu apdomā spāņu valodā) rezultāts beigu beigās sanāk daudz labvēlīgāks.
Par piemēru tika ņemts šāds eksperiments - monētas mešana. Dalībniekiem pētījuma sākumā katram izsniedz 15 dolārus. Ja tie uzvar (uzmin), viņi saņem 1,5 dolārus, ja nē, zaudē 1 dolāru (likmi). Statistiski ir tā, ka ja viņi iet, kā saka, "uz dullo", tad visticamākais, viņi beigu beigās iegūtu naudu, jo zaudēt/vinnēt iespējas ir 50:50.
Studentiem vispirms tika piedāvāts likmes pieņemt, izmantojot dzimto valodu - angļu. Lēmumu pareizības procents - 54. Kad tika piedāvāts pieņemt likmes, runājot svešvalodā (spāņu), tad vinnesta procents paaugstinājās līdz 71%. Sakritība vai loģisks iznākums?
Tiek secinās, ka jo vairāk valodas cilvēks zin, un jo vairāk tajās domā arī ikdienā, jo vairāk pareizu lēmumu tas spēj pieņemt, jo smadzenes strādā tā sakot, "ārpus dzimtā apļa".
Mistika Kazakhstānā
Kalači (Kalachi) ir ciemats Kazakhstānā, kas sev piesaistījis diezgan lielu, globālu pat, uzmanību viena mistiska iemesla pēc: cilvēki tur nonākot ieslīgst dziļā miegā (pat dienas laikā); aizmieg un nespēj pamosties vairākas dienas. šis fenomens aizsākās ap 2013. gadu. Papildus dziļajam miegam, tiem tiek novērotas arī citas blakusparādības: halucinācijas un atmiņas zudums. Kā tā?
Kādā vasaras dienā Viktors Kazačenko brauca no sava ciemata, stepes ziemeļos, uz Kazakhstānas ziemeļiem. Ceļš pa savvaļas apvidiem ir diezgan ilgs, bet neskatoties uz to, viņš neieradās galapunktā. Vēlāk viņš to visu paskaidroja tā: "Manas smadzenes vienkārši izslēdzās. Vienkārši tāpat. Es neatceros pat kā."
Viņam, pēc pētnieku domām, bija piemetusies tā sauktā "miega slimība", kas ir diezgan izplatīta sērga Kalači reģionā, kas atrodas ap 5000 km uz rietumiem no valsts galvaspilsētas Astanas.
Šis ciemats tik tiešām ir mistisks, jo spēj cilvēkus iegrūst pat komā, kas ilgst vairākas dienas, citkārt stundas. "Es devos uz pilsētu 28. augustā, bet daudz ko pēc ierašanās tur, neatceros. Pamostoties 2. septembrī, slimnīcā, sapratu, ka esmu bijis iemidzis."
Viņš ieslīga miegā mirklī, kad ar motociklu brauca turp ar savu sievu.
Vietējās varas iestādes veica vairāk kā 20 000 dažādu testu. Tika pārbaudīta gan augsne, gan gaiss, gan ūdens, gan cilvēki, dzīvnieki. Pētījums ilga divus gadus un deva rezultātus: pie visa vainīgs ir karbona monoksīds, izmeši, kas nāk no slēgtās, tuvumā esošās Padomju Savienības laikā strādājošās urāna raktuves.
Šis savienojums ļoti krasi samazina skābekļa daudzumu atmsofērā (apvidū), kas arī rada visus iemigšanas un atmiņas zuduma blakusefektus, atrodoties tuvu šai zonai.
Maģiskie skaitļi
Visas šīs dienas viena gada ietvaros būs viena un tā pati nedēļas diena: 4. aprīlis, 6. jūnijs, 8. augusts, 10. oktobris, 12. decembris. Variet paskatīties kalendāru - ik gadu, tā ir nedēļas viena un tā pati diena. Šogad tā sanāk pirmdiena.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru