Bitkoinu vākšana, kamēr vēl nav savākti visi, arvien uzņem apgriezienus, neskatoties uz to, ka CO2 emisijas gāzes tikai palielinās. Ir entuziasti, kas pat pieslēguši gameboy consoli, lai tā vāc bitkoinus. Tas gan vairāk tiek darīts tīri sporta, intereses pēc, nevis tīri praktiskas peļņas pēc. Tie, kas atceras 386 procesorus, turbo pogas, noteikti atpazīs arī šo briesmoni - 386 procesoru, kurš strādāja ar 16 MHz lielu ātrumu. Tolaik tas bija superātri.
Pēc aprēķiniem, balstoties uz tā ātrumu, iznāk, ka vienu bitkoinu tas ievāks pēc aptuveni 584 miljoniem gadu. Žēl ka tā, jo ap 2140 gadu visi jau būs savākti, tad nu tā. Bet sporta pēc un tehniskās pieejas pēc tas ir interesants veids kā parādīt, ka pat ļoti veca tehnika ir spējīga kaut cik risināt algoritma matemātiskās puzles un virzīties uz to pabeigšanu.
Portatīvais, kas tika izmantots, ir no tālajiem 1989.gadiem. Tolaik tā cena bija 6299 ASV dolāri par vienu vienību (šodien tas maksātu 13896 dolāri).
Lai spētu šo antīko datoru pieslēgt tīklam, kas nodarbojas ar bitkoin vākšanu, eksperimenta autors radīja pats savu mining pool, programmējot jaunu veidu, kā tas notiek. Tika izmantots sha256 protokols, bet problēmas radīja tas, ka visam jānotiek DOS vidē, 16 bitos, un pat sha256 protokols ir diezgan ierobežots. Nācās izdomāt veidu, kā sadzīvot ar to un rast risinājumu.
Ātrums? 15 H/s, jā 15 haši nevis tera vai giga haši. Tas ir daudz lēnāk nekā jebkurš no mūsdienu smārienjūtīgajiem telefoniem. Pārsim reizes. Ja vēl ņem vērā elektrības izmaksas, kas gan nav īpaši augstas - ap 39 W. Tāpat lietotājs zaudētu ap 3.37 ASV dolāri mēnesī, elektrības izmaksās, kas patiesībā norāda uz to, ka dators ievāktu vienu bitkoinu pēc aptuveni 600 miljoniem gadu.
Salīdzinājumam mūsdienās esošā tehnika, piemēram, Bitmain Antminer S19 Pro uzrāda ātrumu 110 TH/s, kas ir aptuveni 7 triljons reižu ātrāk nekā vecais labais 80386SX.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru