>.

pirmdiena, 2016. gada 7. marts

Dabas maģiskā burvība #3

Cilvēks spēj radīt mākslu, bet šo mākslu daži saprot, citi ne tik ļoti. Tomēr ir viena lieta, māksla, kuru saprot visi, bez izņēmuma - tas, ko radījusi daba. Dabas skati, vietas, notikumi dabā ir tas, ko saprot ikviens, un var izbaudīt ikviens. Protams, sajūtas ir dažādas, bet cilvēki vienmēr apbrīno to, sajūsminās, ilgi atceras. Par gleznošanu vai skulptūrām, citiem cilvēka radītiem mākslas darbiem šāda tendence nav. Vēlreiz par skaistām vietām, burvīgiem skatiem un... dabas mākslu, kas saprotama ikvienam.

Iepriekšējais raksts

Okeāna zibsnis

foto: kaigai-matome.net

Konkrēti šis fotoattēls tapis Maldivu salās. Bet šāda parādība notiek ik pa retam šur tur okeāna krastos, dažādās planētas vietās. Ūdens mirdz, piesēts miljoniem mazu, spožu lapmpiņu. Spīd okeāna ūdenī esošais planktons - mazas dzīvībiņas, kas biedē, priecē un pārsteidz. Fotogrāfija nesniedz to iespaidu, ko video (vēl labāk, ja būtu 4k video šajā sakarā), bet vismaz kaut cik iespaidam pietiek.


Bruņurupuču klejojumi

foto: marinebio.org

Kā tos sauc biologi - olīvu bruņurupuči - ir pasaulē visapdraudētākā bruņurupuču suga, bet neskatoties uz to, viņi savus ieradumus nemaina. Tie mājo Klusā, Altantijas un Indijas okeāna siltākajos ūdeņos un mātītes ik gadu, vienās un tajās pat pludmalēs, iznāk no ūdens, lai siltajās smiltīs atstātu pēcnācējus dējot tur olas. Šajā "lieldieniskajam" pasākumā piedalās aptuveni 600 000 bruņurupuču mātīšu. Un tās visas dodas pludmales smiltīs ierušināt olas noteiktā periodā - ik gadu vienā un tajā pat laikā, nedēļas ietvaros. indijas piekrastē esošā Orissas pludmale ir viena no visaktīvākajām vietām, kur šie bruņurupuči (mātītes) dēj olas šai periodā.


Paradīze?

foto: wattpad.com

Šī ir viena no tām vietām, kas iekļauta daudz un dažādos topos, tādos, kā, piemēram, Desmit vietas, kas jāredz pirms nāves. Skats tik tiešām ir fantastiski un neticami iespaidīgs. Atrodas netālu - Skotijā, Skajas salā (Isle of Skye) un saucas Fairy Pool (netulkošu tieši maģijas pēc).


Slēptā pludmale nekurienē

foto: amazonaws.com

To tā arī dēvē - par "Slēpto pludmali". Tā atrodas Marietas salās, Puerto Vallartas apkaimē (Meksika). Tiek lēsts, ka tā radusies ne dabas, bet gan cilvēca sadistisko darbību sakarā. Ja ticēt pieņēmumiem, tad tieši šeit ir izmēģinātas daudz un dažādas avio bumbas un ne tikai avio bumbas. Meksikas valdība šo vietu reiz izmantoja kā vietu, kur pārbaudīt bombardēšanas spēku un sekas pēc tā. Tagad šī vieta ir dabas parks. Gadu laikā no zemē izsistā cauruma palicis maz kas pāri, kas par to atgādinātu, un arī apkārt esošie ūdeņi, korozija, darījuši savu un radījuši... slēptu un maģisku pludmali.


Bambuskoka mežs

foto: walls.com.ua

Atrodas Japānā, Kijoto (Kyoto) pilsētā. Tur sastopamas daudz un dažādas dabas burības, ne tikai šis bambusa koku mežs. Skaņas no tā un taciņa pa vidu rada neaizmirstamas sajūtas. Tā vismaz to apraksta tie, kas tur pabijuši.


Caurums debesīs

foto: blissome.com

Principā, tā ir ala, savdabīga, bet krāšņa bez gala. Zilais ūdens un dažādie skati uz debesīm rada neaizmirstamu savienojumu sajūtās. Atrodas netālu no zvejnieku ciemata Benagil, Portugālē.

Interesanti fakti par Google #2

Par meklēšanas milzi Google var runāt daudz, un fakti tik tiešām ir interesanti. Vēlreiz par tiem un par šo pakalpojumu. Raksts ir tīri informatīvs, nevis kādā veidā komerciāls vai promotēšanas sakarā. Google reklamēt nav jēgas!

Iepriekšējais raksts

Kļūdas rakstot
foto: qwrt.ru

Nekāds noslēpums, ka rakstot sanāk kļūdīties. Tieši tāpēc Google ir pierezervējusi sev vairākus domeinus (majas adreses globālajā tīmeklī). Rakstot gooogle.com, googlr.com vai gogle.com tāpat dos rezultātu un mēs nokļūsim kur vēlējāmies - Google vietnē. Tāpat arī ciparu izteiksmē 466453 (pēc vecajiem telefoniem un attiecīgi katram ciparam pa 3 simboliem), tas nozīmē google.


Zālāja apcirpšana

Google ir videi draudzīga vai arī vienkārši eleganta ar izdomu. Lai nopļautu zālāju pie galvenā ofisa, viņi īrē kazas, kas zāli apēd. Tāpat arī tiek maksāts cilvēkam, lai tas pieskatītu dzīvniekus un savāktu... visu nevajadzīgo, kas pēc tiem paliek. Oficiāli arī viņi no tā neizvairas, sakot, ka ir daudz "patīkamāk vērot kustīgo un dzīvo zāles pļāvēju". Kopumā tiek izmantotas aptuveni 200 kazas, lai tās tiktu galā ar zālāju ap galveno Google vietni Kalifornijā, ASV.


Neaizmirstiet vēsturi

foto: businessinsider.com

Pie kompānijas galvenā ofisa ir dinozaura T-rex skelets. Tas ir iegādāts oficiāli un atgādina darbinieki mkādu svarīgu niansi: neļaut Googlei izsust tā, kā reiz izzuda šie dzīvnieki.

Maiņas vienības
Google ļoti labi orientējas gan jaunos, gan vecos izmēros, svarā. Tā, piemēram, var konvertēt jūdzes uz kilometriem, mārciņas uz kilogramiem un vēl daudz ko. Tāpat arī valūtas konvertēšana ir ļoti ērta, jo piedāvā tieši šīs dienas kursu, un pašam nav vajadzības pēc rēķināšanas. Meklēšanas vārdi - mil km, kg lb, euro usd, euro rub. Viss ir tur. Un ērti un objektīvi diezgan. Tāpat arī var kursam novērot tā svārstības un ja vēlas, dziļāk papētīt, kad būtu visērtāk mainīt naudu, ja to var pieturēt (un ja ir nojausma biržas lietās).

Gmail
Jau pāris gadus ir tāda iespēja - atsaukt nosūtīto epastu. Tam būs jāieiet Settings esot savā epastā un General lapā varēs izvēlēties šo opciju, ieslēgt vai nē. Agrāk Google bija Labs nodalā, kurā tas tika palaists testa režīmā. Toreiz tur varēja izvēlēties daudz un dažādu jaunumu, kas nu kuram patīk, taču tagad šis nu jau ir diezgan oficiāli stabils un strādājošs. Un - ļoti ērts, jo 30 sekunžu laikā (parasti gan mazāk) ir iespēja atsaukt (undo email) epastu un to izlabot vai... izdzēst.

Interesanti fakti par Google #1

foto; techtimes.com

Cik nu bieži ir nācies saskarties, tad ja ko nezini, daudzi atbild ka "tante gūgle zin, uzprasi", vai arī kaut kas līdzīgs uz to pusi. Bet ir arī pārsteidzošas nianses par pašu Google meklētāju un tā vēsturi. Šoreiz tikai īsi fakti, nevis gara pirmsākumu vēsture un sakritību, faktu izpēte. Bija, notika un tad arī par to šoreiz pastāstīšu. Tiem, kas vēlas pārbaudīt šo faktu realitāti - "tante gūgle palīdzēs!" :)

  • Google Maps (kartes) pētot, var redzēt arī zemūdens pasauli - koraļu rifus, dažkārt zivis un pat nogrimušus kuģus.
  • Google Maps Ielas skats (street view) sevī iekļauj ko diezgan universālu - Everesta virsotnes 360 grādu apskati, jeb, var droši skatīties it kā būtu uzkāpuši Everestā.
  • Stīvs Džobs (Steve Jobs) reiz esot zvanījis Google administrācijai, lai pateiktu, ka viņu otrā "O" burta sasvērums neesot īsti pareizs.
  • 2004. gadā 89% no Googles 66 miljardu ASV dolāru peļņas nāca no reklāmdevējiem.
  • 2010. gadā Nikaragva Google Maps (karšu) kļūdas pēc nejauši uzsāka uzbrukumu Kosta Rikai.
  • Kad Google sāka piedāvām bezmaksas epastus, viņi ikvienam klientam piedāvāja 1 GB brīvas epasta vietas. Salīdzinājumam Hotmail tolaik piedāvāja vien... 2MB.
  • Kopējais Google Earth datubāzes apjoms ir 20 Petabaitu (20 000 000 GB).
  • Google piedāvā arī mazāk zināmus servisus, kā piemēram, kāzu plānošana (Google.com/weddings).
  • 2013. gada 16. augustā Google meklētāja darbība pārtrūka uz 5 minūtēm... vispasaules interneta trafiks (apjoms) saruka par 40%... piedevām momentā.
  • Googles sākotnējais nosaukums bija iecerēts kā "Backrub" (mugurkasīklis?).
  • Kad Google darbinieks nomirst, viņu sieva/līgava saņem kā kompensāciju no firmas pusi darbinieka algas turpmāko 10 gadu garumā. Viņu bērni (ja tādi ir), katrs saņem 1000 ASV dolārus ik mēnesi līdz viņiem paliek 19 gadi.
  • Google cenšās skanēt pēc iespējas vairāk grāmatu, lai pasaulē būtu pieejama visa literatūra digitālā veidā. Līdz 2020. gadam viņi cer kopumā savā digitālajā bibliotēkā iekļaut ap 129 unikālu grāmatu eksemplāru.
  • Ik dienu Google meklētājā parādās 16% pieprasījumu (frāžu), kādas nekad iepriekš nav tur parādījušās. Jauna statistika ik dienas, bet, protams, ir arī galvenās vadlīnijas un kopīgie meklējumi.
  • Lai būtu pieejams Street View (ielas skats) tuksnesī, esot ticis noalgots kamielis, kas tad arī pa tuksnesi esot staigājis.
  • Poga "Im feeling lucky" Google ik gadu izmaksā aptuveni 110 miljonus ASV dolāru, jo... šī poga aizved pie pirmā rezultāta, apejot visas reklāmas un reklāmdevēju nianses.
  • Google vietne ik minūti apstrādā 2 miljonus meklēšanas pieprasījumu.
  • Google peļņa no reklāmām gadā ir aptuveni 20 miljardi ASV dolāru. Tas ir vairāk nekā peļņa ko gūst CBS, NBC, ABC un FOX kanāli kopumā par saviem dārgākajiem un labākajiem raidlaikiem (reklāmu ziņā).
  • Google cenšas radīt datoru, kas spētu būt tik gudrs, ka programmētu sevi pats.
  • Daudziem zināmais fakts, ka Google nosaukums ir kļūdas pēc radies vārds, jo patiesībā, tā autori vēlējās to nosaukt par "googol", kas būtībā ir skaitlis - 1 ar 100 nullēm.
  • Google ik mēnesi iegādājas, vidēji 2 kompānijas. Tā tas notiek jau kopš 2010. gada.
  • Google Maps (kartes) aprēķina ceļošanas laiku pēc tā, cik daudz un cik ātri Android ierīces pārvietojas pa vēlamo maršrutu, pa kuru plānots mums braukt.
Spiegošana vai nē, bet tomēr, serviss ir labs un vispār, personīgi esmu ļoti priecīgs par Google un visiem servisiem, ko tā piedāvā. Maksas vai bezmaksas, tie ir tā vērti!


svētdiena, 2016. gada 6. marts

Šis un tas par mūsu planētu

foto; bbc.co.uk

Zeme. Zilā planēta, kas ir vienīgais mums zināmais dzīvības punktiņš visā neaptveramajā kosmosā. Skaista, valdzinoša, bet tomēr vārīga, lai arī mēs to tā arī neapzinamies. To var izmērīt, to var nosvērt, var daudz ko, bet ir arī lietas, kas ir mazāk zināmas par mūsu planētu un visu kas ir ap to, uz tās un tajā.


  • Zemei ir sirdspuksti! Nu, varbūt ne tik burtiski kā mūsu ķermeņu sirdspuksti, bet kaut kas līdzīgs tomēr ir. Šie "sirdspuksti" ir elektromagnētiskie viļņi, kas nemainīgi sitas aptuveni 8 reizes sekundē. Viss tas notiek un ir aprakstīts Šūmaņa rezonansē: starp zemākajiem jonosfēras slāņiem un zemes virsmu ik mirkli notiek tūkstošiem zibens izlādes (pa visu planētu). Zināms, ka šie viļņi (sirdspuksti jeb to rezonanse) jūtama arī ārpus zemes. Tie aizceļo aptuveni 800 km tālu kosmosa dzīlēs no mūsu planētas.
  • Anhela ūdenskritums (saukts arī par Eņģeļu ūdenskritumu) nebūt nav pats augstākais ūdenskritums uz zemes. Nu teorētiski ir, ja skaita tos, kas ir uz zemes virsmas. Bet ir arī ūdenskritums, kas ir augstāks. Zemūdens ūdenskritums, atrodas Dāņu šaurumā, Atlantijas okeānā starp Grenlandi un Islandi. Un būtībā, tas nav tikai ūdenskritums, bet tā ir vesela zemūdens slēptu upju struktūra, un ūdenskritums ir viens no tā elementiem. Tā augstums ir tiešām iespaidīgs - aptuveni 3,54 km. Un viss - paslēpts zem ūdens... okeāna plašumos.
  • Zemeslode zaudē savu ūdeņraža krājumu apjomu. Savas dzīves pirmsākumos tas notika daudz ātrāk, jo tad skābekļa sastāv atmosfērā bija daudz mazāks, kas nozīmēja, ka ūdeņradis varēja daudz brīvāk pamest mūsu planētas plašumus. Šodien, pa cik skābekļa daudzums atmosfērā ir daudz augstāks, ūdeņradis saistās ar skābekli daudz biežāk, un tādejādi rotācijas ciklā nonāk atpakaļ uz zemes. Tomēr, neskatoties uz to, Zeme zaudē vidēji ik sekundi 3 kg ūdeņraža.
  • Cilvēki nav vienīgie, kas zemeslodi dzen bojā, jo, kā parāda pētījumi, tad zilaļģes 2,4 miljardus gadu pirms mūsu ēras izraisīja masveida izmiršanu uz planētas. Nu, tas ir no tā, kas toreiz šeit mita. Lieta tāda, ka tolaik zemes atmosfēra un debesis bija rozīgā nokrāsā, jo gaisā virmoja daudz ūdeņražkarbonātu, kas sastāvēja galvenokārt no dzelzs (II) savienojumiem. Kad zilaļģes pirmo reizi parādījās uz planētas virsmas, tās masveidā sāka ražot skābekli, pārstrādājot dzelzs (II) savienojumus un radot okeānos nogulsnes, kurās nu jau bija dzelzs (III) daļiņas. Kad viss dzelzs (II) savienojumu klāsts tika izlietots, skābekļa atmosfērā bija tik daudz, ka tas kļuva par toksīnu toreizējai dzīvībai uz planētas. 200 miljonu gadu laikā skābekļa pārbagātība uz planētas iznīdēja visu, kas vien te pastāvēja. Toties, mēs tagad baudam rezultātu - skaistas, zilas un burvīgas debesis. Bez šī vēsturiskā notikuma, mums arvien, visticamākais, būtu rozā krāsa (vaniļas) debesis, ar nedaudz zilganīgu iezīmi... Bet varbūt tā būtu pat skaistāk?
  • Fitoplanktonam (un planktonam vispār) vajadzīga saules gaisma, lai tas vairotos un dzīvotu. Tomēr, izrādās, ka Arktikā šis tas ir nedaudz savādāk, kā citviet uz planētas. Ledus, kā zināms, bloķē lielāko daļu saules gaismas, kas traucē planktonam augt. Jaunākās ledus kārtas pārklājas pāri vecajam ledum, un veido mūžīgo sasalumu un gaismas lamatas. Tomēr, neskatoties uz to, planktons Arktikā aug četras reizes ātrāk un lielākos apjomos nekā bezledus ūdeņos. Tas veido kolonijas, pat ja tā var izteikties, kas stiepjas ap 100 km garumā zem ledus veidojumiem un biezumā sasniedz pat 70 metrus. Tā daudzums un vienu litru ūdens pārsniedz visas iztēles normas biologu vidū.
  • Atakamas tuksnes Čīlē ir pati, pati sausākā vieta uz planētas. Kalamas pilsēta atrodas tuksneša teritorijā, un tiek lēsts, ka tur nebija lijis 400 gadus, līdz vienā jaukā 1972. gada dienā, lietus tomēr bija - negaidīti pēc pavisam negaidītas vētras. Tiek lēsts, ka tur ir tik sauss, ka nedživo pat zilaļģu baktērija, kas sastopama visur, kur vien ir tuksnesis, akmeņi. Šeit ir tik piemērota vieta ārpuszemes apstākļiem, ka (nostāsti?) NASA šeit pēta šo ekosistēmu un ņem to par piemēru, lai salīdzinātu ar citām dzīvībai nedraudzīgām vietām mūsu saules sistēmā un... ne tikai. Skarbi, bet ironiski, ka pavisam netālu atrodas... Klusais okeāns - pasaules lielākā ūdenskrātuve.


  • Bildē nedaudz augstāk var apskatīties to, cik liels ātrums ir zemes rotācijai, rotējot pašai ap sevi. Redzams, ka tas nav vienāds visos zemeslodes punktos. Tomēr, pa cik šī kustība ir nemainīga, mēs to nejūtam. Tāpat arī mēs nejūtam to, ka mūsu planēta, ne tikai rotē ap savu asi, bet vēl arī riņķo ap sauli ar ātrumu 100 000 km stundā.
  • Zibens ir ikdienišķa parādība uz Zemes. Vidēji tas sper 8 miljonus reižu dienā jeb 100 reizes sekundē. Ja tic pētījumiem un statistikai, tad ASV teritorijā notiek 20 miljoni zibens izlāžu ik gadu.
  • Okeāni klāj 70% planētas virsmas, bet izpētīti ir tikai 5% to dzīļu. Pēc biologu un zoologu (utt) datiem, teorijām, uz Zemes ir aptuveni no 5 līdz 100 miljoniem dažādu radību jeb sugu. Bet mēs zinām (pazīstam) tikai aptuveni 2 miljonus!!!
  • Uz Zemes ik gadu nonāk daudz kosmisko putekļu. Daudz jeb aptuveni 40 000 tonnas ik gadu! Brrr.
  • Mēs Sauli redzam dzeltenu tikai tāpēc, ka mūsu planētai ir atmosfēra. Patiesībā, Saule ir... balta.

Impērijas: Osmaņu impērijas neticamie fakti

foto: wikipedia.org /wikimedia

Pasaules vēsturē ir bijušas daudzas impērijas, citas lielākas, citas mazākas. Saka, ka cilvēce iet pa apli, un neko savā būtībā nemācās. Impērijas rodas vienā mirklī un tikpat ātri arī sabrūk, vienu un to pašu iemeslu pēc. Bet katrā no tām vēsturē var atrast kādus pārsteidzošus faktus un stāstus, kuri, gadiem ejot, jau pārvērtušies leģendās. Tomēr, arī leģendas ir interesantas, jo... daļa patiesības jau ir arī melos, un vēl vairāk - leģendās. Jo tieši tās ir bijušas daudzkārt tās vadlīnijas, kas iedvesmojušas cilvēkus uz vareniem darbiem, aktivitātēm vai cildenu rīcību.


  • Konstantinopoles aplekuma laikā, 1453. gadā sultāns Mehmeds pavēl: visa flote ir jāpārnes pa sauszemi, tādejādi apsteidzot Zelta Ragu (Golden Horn), kas jūrasbraucējiem bija bloķēta. Vienas nakts laikā 72 kuģi tiek pārnesti pa sauszemi un nolaisti atpakaļ ūdenī. 22. aprīļa rītā romieši pamostas no izbīļa un šausmām: Osmaņu flote ir ienākusi līcī. Rezultātā osmaņu impērijas karavīri ieņem citkārt neieņemamo pilsētu.
  • Tā ir visilgāk pastāvējusī vienas ģimenes dinastija un impērija (oficiāli tā gan neskaitījās impērija) visā pasaules vēsturē (1299. - 1923.). Romiešu impērija pastāvēja daudz ilgāk, bet tā nesastāvēja no vienas ģimenes pārstāvjiem.
  • Osmaņu impērijā ikvienam bija ticības brīvība.
  • Vairums sievu, kuras apprecēja sultāni, bija ne no turku vidus.
  • Osmaņu armijas militārie formējumi ir vieni no visvecākajiem pasaulē - to vēsture sniedzas līdz pat 13. gadsimtam.
  • Piri Reisa kartes esot cēlušās ne no kāda eiropieša rasējumiem, bet gan tām esot turku saknes. Tajās bija apzīmētas vietas, kuras eiropiešiem kļuva zināmas tikai pēc slavenāko ceļotāju braucieniem, kas, visticamāk, izmantoja tieši šīs vecās kartes. Piri Reiss tās apvienoja un tiek lēsts, ka tieši viņš bija tas, kurš izmantojot VĒL vecākas kartes, deva norādes, kurp un kā doties. Tas nozīmē, ka visi diženie jūrasbraucēji un atklājēji nebrauca vien uz labu laimi.
  • Tieši Osmaņu impērijā aizsākās tā sauktais "tulpju drudzis". Tiek lēsts, ka tieši no Osmaņu impērijas (precīzāk, Konstantinopoles), eiropieši tās vēlāk nogādāja Eiropā, kur arī izplatījās "tulpju drudzis", liekot pamatus kapitālismam Nīderlandē un Lielbritānijā, kur šo ziedu tirdzniecība un apgrozījums krietni pārsniedza apmērus pašā Osmaņu impērijā.
  • Vlads Cepešs (Tepešs) bija Drakulas dzīvais iedvesmojums. Viņu sagūstīja un nogalināja Osmaņi.
  • Osmaņiem pirmajiem kara tehnikas arsenālā bija zemūdene; to nodēvēja par Abdul Hamid. Tā spēja raidīt arī torpēdu atrodoties zem ūdens. Pārsteidzoši tam laikam.
  • Osmaņi bija pirmie, kas uzbūvēja pazemes dzelzceļa (tuneļu) sistēmu. Tas noticis Istanbulas pilsētā.
Ir arī daudz šausmīgu faktu, kurus gan īsti negribas pieminēt. Piemērs ir 1915. gada armēņu slaktēšana, kur pēc dažādiem datiem (bet vidēji) tika nogalināti aptuveni 1,5 miljoni armēņu. Iespējamā vēlme osmaņu vidū - iznīdēt nāciju kā tādu. Kara šausmas ir daļa vēstures, bet šoreiz negribas to īsti celt gaismā.

Mazāk zināmi fakti #6

foto: vitamin-ha.com

Links uz iepriekšējo rakstu


  • Ferdinandejas sala tika pakļauta ASV lidmašīnu bombardēšanai visvairāk par jebkuru citu teritoriju pasaulē. Pirmkārt, tā ir ļoti maza, otrkārt, tā parādījās no jūras pēkšņi - 1831. gadā. 1986. gadā ASV gaisa spēki kļūdaini secināja, ka tā ir Lībijai piederoša zemūdene, un... aidā. Jau kopš tās pirmsākumiem (virs ūdens) tā bija ļoti strīdīga vieta, jo vairākas valstis pretendēja uz to: Lielbritānija, Francija, Sicīlija un Spānija. Tika apsvērta doma šo salu izmantot kā elegantu kūrorata vietu, kur atpūsties bagātniekiem, bet... bombardēšanas un strīdu pēc, sala nogrima (laikam jau), vai labāk teikt - tīri ģeoloģisku apsvērumu pēc.
  • Kāds vīrs no Indijas - Lals Bihari (Lal Bihar) ar valsts iestādēm un birokrātijas niansēm cīnījās veselus 28 gadus - no 1976. līdz 2004. gadam. Iemesls - valsts viņu atzina par mirušu, bet viņš nebija miris. Visā šī procesa laikā viņš nodibināja arī "mirušo apvienību", kurā pēc aplēsēm, pašlaik esot ap 20 000 dalībnieku. Un līdz 2004. gadam tajā bija 4 dalībnieki, kas oficiāli bija atzīti par mirušiem, lai gan tādi nemaz nebija.
  • Cilvēces ceļojumi kosmosā arī ir ar statistiku. Piemēram, Mēness apciemošana, izpētes misijas, padarījuši mūsu pavadoni par 178 414 kilogramiem smagāku, kamēr uz Zemes no Mēness nogādāti vien 382 kilogrami akmeņu, iežu.
  • Gandrīz 48% Eiropas Savienības budžeta tiek tērēti lauksaimniecības subsīdijām.
  • Dens Brauns (Da vinči koda autora, Enģēli un Dēmoni, Zudušais simbols autors) pirms kļūt par rakstnieku, izrādās bija popmūzikas dziedātājs un dziesmu autors.
  • Romas imperators Kaligula pieteica karu Neptūnam - jūras dievam. Karošana arī bija diezgan interesanta - karavīri kuģos vicināja zobenus, šķeļot ūdeni. Kad nekādas atbildes jeb pretreakcijas nesekoja, tika paziņota uzvara. Kara trofejas - karavīri paši salasīja gliemežvākus un... tās bija trofejas. hah. 
  • Graphīns (graphene, tulkošanas prāta reģži) ir visstiprākais materiāls pasaulē: neskatoties uz to, ka tas ir aptuveni miljons reižu plānāks par papīru, tas ir 200 reizes izturīgāks (stiprāks) par metālu.
  • Džozē Mujika (Jose Mujica) izskatās kā parasts fermeris, bet oficiāli viņš ir Urugvajas prezidents kopš 2010. gada. Viņš pasaulē ir zināms kā "Visnabadzīgākais prezidents", jo viņa dzīvesveids neprasa nekādu šikošanu un arī vēl tas, ka 90 procenti savas algas (12 000 ASV dolāru ir alga) viņš ziedo dažādām labdarības organizācijām, kas atbalsta mazturīgos iedzīvotājus un mazos uzņēmējus.