Mūsu planēta ir pārsteidzoša, skaista, mistika un citkārt pat neizskaidrojami krāšņa. Ir vietas pasaulē, par kuru eksistenci daudzi nezin, bet tur esošais pārsteidz ar skaistumu ik reizi uz to paskatoties. Lūk dažas no maģiskajām zemeslodes vietām, kur daba un ikdiena savijas maģijā!
foto: patternity.org
Caurums mākoņos
Varbūt ne burtiski tā, bet grūti to nosaukt kā citādi. Skats veidojas tad, kad ūdens temperatūra mākoņos ir zem sasalšanas robežas, bet ūdens vēl nav sasalis, jo pietrūkst jonizējošo daliņu. Kad veidojas ledus kristāli, tas aizsāk domino efektu, pateicoties tā sauktajam Bergeonas procesam: ūdens daļiņas ap kristāliem sāk iztvaikot, radot lielu, apļveida caurmu mākoņos.
foto: fondosbonitos.com
Ziemeļblāzma
Pāris gadus atpakaļ arī Latvijā (Alūksnē), varēja novērot šo mūsu platuma grādiem reto parādību. Parasti tā ir ikdienišķa parādība zemes polos, kur zemes magnētiskais lauks iedarbojas daudz aktīvāk pret Saules vēju. Saules vējš izmet elektriski uzlādētas daļiņas, kas saskaroties ar mūsu planētas magnētisko lauku liek tā viļņiem spīdēt specifiskā gaismā, augstu atmosfērā.
foto: wired.co.uk
Zviedru citplanētieši
Šī bilde ir uzņemta Zviedrijā, Lapzemē, kur dabas untumu sakarā rodas skaists skats: temperatūras zem nulles un sniega vētras rada dīvainus stāvus. Patiesībā, tie ir koki, kas pārklāti ar sniegu un ledu.
foto:imgur.com
Šis fenomens tiek dēvēts par "gaismas stabiem", un to var redzēt naktīs virs lielām pilsētām, no kurās ir daudz un dažādu gaismas avotu. Lai šo fenomenu novērotu, jāsaskan pāris faktoriem: jābūt naktij, naktij jābūt aukstai (vismaz vai zemāk kā mīnus 20 grādi pēc Celsija skalas) un vējam jābūt minimālam (vislabāk - tā nav vispār).
foto: daumcdn.net
Rīta slavas mākoņiTie tiek uzskatīti par ļoooti retu parādību. Tie var izstiepties 1000 km tālu un parasti atrodas 2 km augstumā. Tie ir manīti daudzviet uz planētas, bet Kvīnslendā, Austrālijā, tos var sastapt visbiežāk pavasarī. Lidmašīnām šie mākoņi nes vien nelaimes - turbulences bažas izteiktā to formā.
foto: paigu.com
Cunami miglas efektsParasti šo parādību var novērot ļoti labi Panamas pilsētā, Floridā. Migla ceļas no līča pār augstajām ēkām pludmales krastā. Migla veidojas uz līča ūdeņiem, bet vējš to dzen uz krastu, un tai neatliek nekas cits, kā celties pāri ēkām, jo cita ceļa kurp likties, tai nav.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru